07.03.2024r

Kolejny mecz z cyklu Igrzyska Dzieci w piłce koszykowej dziewcząt .

    Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Jawornika Polskiego po bezkonkurencyjnych eliminacjach w Powiatowych  Igrzyskach Dzieci awansowały do ¼ rozgrywek wojewódzkich.

 W Jarosławiu spotkały się mistrzynie powiatu jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego ,przeworskiego i najlepsza szkoła z miasta Przemyśla. Pierwszy mecz grałyśmy z dziewczętami

 z Jarosławia. Pięknie wychodziły szybkie ataki ,które skutecznie wykańczała Amelka Żurawska. Jednak  błędy w obronie w końcu poskutkowały  rzutami osobistymi.  W 4 kwarcie po każdym faulu w polu wykonywane były rzuty  osobiste, pod koniec sędzia podyktował faul umyślny, który skutecznie wykorzystały przeciwniczki. Przegrałyśmy mecz 15:12.

Zaraz po nim grałyśmy z drużyną z Przemyśla, wygrałyśmy  3 kwarty z przewagą 2-3 punktów. Każda kwarta to 5 minut grania  na całym boisku, przy agresywnym kryciu przeciwniczek. W czwartej kwarcie  dziewczęta z Przemyśla zremisowały, kolejny nasz faul, podyktowany jako umyślny, nie było  czasu na odrobienie straty . Znów przegrałyśmy 15:12.

 Po 25 minutach przerwy, grałyśmy mecz z dziewczętami z Lubaczowa. Na prośbę ich nauczyciela mecz został skrócony. Szanse na zagranie w rejonowych rozgrywkach miały  dziewczęta z ławki rezerwowej. To jedno zwycięstwo nie dało awansu do rozgrywek o szczebel wyżej . Szkoda , obawiam się, że to była ostatnia szansa pokonać, a nie postraszyć nasze ubiegłoroczne rywalki. W skład zespołu weszły : Gósz Nikola  Koba Emilka, Piejko Zuzanna,  Pieniądz Agata, Solarz Zofia, Staszczak Eliza, Szmulik Amelia, Barszczak Barbara, Wasilewska Maja, Nikola Stanowska, Solarz Julia, Łysiak Anastazja i Żurawska Amelia. Każda z nich włożyła w mecz tyle ile wypracowała, tu liczyły się umiejętności i ogromna wola walki. Dziękuję zawodniczkom za włożoną pracę w rozwój swoich umiejętności z koszykówki , a rodzicom  za wsparcie.          Krystyna Gósz