27 października 2023r. w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział rodzice oraz uczniowie z klasy II i III. Najpierw Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych na tej uroczystości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki i taniec. Po prezentacji wiadomości i umiejętności pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor mgr inż. Romana Dubas kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie wychowawczyni wręczyła uczniom prezenty ufundowane przez rodziców.

Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.