W dniach 6-7 października 2021r. przedstawiciele naszej szkoły pielgrzymowali na Jasną Górę na wspólne XXI spotkanie Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Podróż autokarem odbyła się wspólnie  ze Szkołą Podstawową z Zarzecza i Rączyny. Uczniowie klasy VIIIa oraz  opiekunowie Romana Dubas i ks. Marek Bacior po drodze do Częstochowy odwiedzili Sanktuarium Jana Pawła II i Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Krakowie, gdzie była możliwość modlitwy przy relikwiach oraz zwiedzania. Wieczorem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski i wspólnej modlitwie, którą poprowadził ks. bp Radomski Marek Solarczyk. W czwartek głównym punktem pielgrzymki był udział z pocztem sztandarowym we Mszy Świętej pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny – ks. bp Henryka Tomasika na wałach jasnogórskich. Wspólnotę szkół powierzono opiece Pani Częstochowskiej aktem zawierzenia.   Modląc się u stóp Jasnogórskiej Pani włączyliśmy się w narodowe dziękczynienie za Prymasa Tysiąclecia w roku beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.