03.03.2023 na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu spotkały się młode mistrzynie powiatu :Przemyśl miasto, mistrzynie powiatu jarosławskiego –dziewczęta z Próchnika, mistrzynie powiatu lubaczowskiego – dziewczęta z Dachnowa- i mistrzynie powiatu przeworskiego -dziewczęta z Jawornika Polskiego. Rozegrane zostały 3 mecze. Po bardzo zaciętych meczach, pokazując zarówno umiejętności jak i wielką sportową ambicję nasza reprezentacja przegrała ze Szkołą Podstawową z Przemyśla jedną bramką, pięcioma bramkami z Pruchnikiem, a z dziewczętami z Dachnowa już pomimo ofiarnej gry nie zdołałyśmy wygrać. W skład drużyny weszły: Dzimira Wiktoria, Kasznia Lena, Gósz Nikola, Koba Emilka, , Solarz Zofia, Żak Izabela, Żak Karolina, Szmulik Amelka, Wasilewska Maja, Eliza Staszczak, Agatka Pieniądz, Maja Pudełko, Marlena Koba. Nikt nie jest zadowolony z przegranej ale muszę przyznać, że po raz drugi w historii Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim ta sama
drużyna może pochwalić się podwójnym mistrzostwem powiatu w grach zespołowych do tego trzeba dołączyć zwycięstwo w sztafetowych biegach przełajowych, oraz kilka indywidualnych sukcesów. Gratulując wyżej wymienionym zawodniczkom pragnę nadmienić że sukcesy sportowe idą w parze za sukcesami w szkole bo nie trudno zauważyć że te same uczennice
widnieją na zdjęciu z 13 .03.2023 podczas wręczania stypendiów za wyniki w nauce.