W dniu 24 listopada odbył się w naszej szkole konkurs z religii dla klas VII i VIII, jako pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Konkurs ten jest organizowany w naszej diecezji już po raz XXIII wraz z Michalickim Zespołem Szkół w Miejscu Piastowym. Jego zadaniem jest bliższe zapoznanie się z życiorysem wybranej osoby, która wpłynęła na rozwój zarówno Kościoła w Polsce i w naszej diecezji, jak i naszej Ojczyzny.

W tym roku uczestnicy konkursu zapoznali się z sylwetką Ignacego Łukasiewicza, który bardzo wpisał się w rozwój naszej Ojczyzny. W Bóbrce koło Krosna, znajduje się Muzeum Gazownictwa Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, które jest poświęcone w dużej mierze odkrywcy ropy Naftowej – Ignacemu Łukasiewiczowi.

W etapie szkolnym Olimpiady wzięło udział 15 uczniów z klas VII i VIII. Wszystkim uczestnikom udało się zdobyć wysoką liczbę punktów, co świadczy o dojrzałym podejściu do konkursu, i rzetelnym przygotowaniu się do zmagań.

Celem etapu szkolnego było wyłowienie trójki najlepszych uczniów. Wyniki Olimpiady są następujące.

1 miejsce: Aleksandra Banaś Kl. VIII b – zdobyła 31 na 36 możliwych pkt.

2 miejsce: Antoni Warchoł Kl. VIII b – 30 na 36 pkt

3 miejsce: Milena Trzyna Kl. VIII a – 27 na 36 pkt

4 miejsce: Aleksandra Suberlak Kl. VIII a 26 na 36 pkt

3 osoby z największą liczbą punktów awansują do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się 27 lutego 2023 w Łańcucie.

Dziękuję z całego serca wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie. Wszyscy otrzymają pamiątkowy dyplom, a także skromne nagrody rzeczowe. Gratuluje zwycięzcom!

Za Olę, Antka i Milenę trzymamy kciuki i polecamy ich w modlitwie, aby udało się im zdobyć mnóstwo punktów w drugim etapie i awansować do etapu trzeciego w Przemyślu, gdzie do zdobycia są bardzo atrakcyjne nagrody.

Ks. Paweł