W dniu 08. 11. 2022r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kańczudze przeprowadzili pogadankę w naszej szkole. Uczniów podzielono na 2 grupy: kl. I-III i kl. IV- VIII. Spotkanie z młodszą grupą prowadziła mł. asp. Iwona Madej, a ze starszą grupą dzielnicowy asp. sztab. Adrian Klich. Tematem spotkania było bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. W starszej grupie mundurowy dodatkowo poruszył bardzo ważny temat niewłaściwego korzystania z Internetu. Dzielnicowy wyjaśnił uczniom pojęcia związane ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnił czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu. Prelekcja miała na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą niewłaściwe i nieostrożne korzystanie z drogi oraz Internetu. Mundurowi zaznaczyli jak ważne jest korzystanie z odblasków w okresie jesienno – zimowym. Pogadanka policjantów może stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej człowieka.