11 listopada to data szczególnie bliska sercom wielu Polaków, to święto całego narodu polskiego, który czci pamięć i oddaje hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną i upragnioną niepodległość. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2022 r. odbyła się z tej okazji  akademia. Część artystyczna wprowadziła  zgromadzonych  w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie wykonali pieśni patriotyczne oraz wiersze, które nawiązywały do tematyki niepodległościowej.

W akademii udział wzięli uczniowie klas II-VIII. Całość przygotowali pan S. Hop, pani M. Piątek, pani A. Warchoł-Suberlak, pani P. Gwizdała.