#SZKOŁA PAMIĘTA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworniku Polskim wzięli udział w corocznej akcji „szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach akcji 26.10.2022 r. odbyła się piesza wycieczka na cmentarz parafialny w Jaworniku Polskim. Uczniowie zapalili znicze pod tablicą upamiętniająca ofiary terroru hitlerowskiego podczas okupacji niemieckiej. Zostały również uporządkowane zapomniane mogiły znajdujące się na pobliskim cmentarzu. W ramach kolejnego działania wykonano gazetkę ścienną poświęconą pamięci Władysława Sikorskiego, działacza niepodległościowego , premiera rządu emigracyjnego oraz Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych na Zachodzie w latach 1939 – 43. Ten zasłużony polityk i utalentowany dowódca dzieciństwo i młodość spędził w sąsiedniej gminie Hyżne. Koordynatorami akcji byli Marta Piątek i Stanisław Hop.