3 października 2022 uczniowie klas Va i Vb wraz z opiekunami oraz panią Dyrektor Romaną Dubas wzięli udział w wycieczce do zagrody garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Celem wyprawy było zapoznanie się ze zbiorami Ośrodka Garncarskiego. Uczestnicy mieli możliwość poznania tradycyjnych sposobów wytwarzania ceramiki, sami wykonywali gliniane naczynia pod okiem doświadczonych garncarzy. Sercem ośrodka jest tradycyjny piec do wypalania ceramiki, który wybudowano na wzór pieca należącego do medyńskiego mistrza i artysty garncarskiego Stefana Głowiaka. Dzięki dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym nasza pani Dyrektor pozyskała sponsora, w związku z czym wyjazd był bezpłatny.

Serdecznie dziękujemy przyjaciołom naszej szkoły posłowi na sejm RP panu Kazimierzowi Gołojuch, który zrefundował bilety oraz poczęstunek w „Karczmie u Garncarzy”. Pani Dyrektor  Alinie Kozłowskiej i  wicedyrektor Alinie Woś za serdeczne przyjęcie w murach szkolnej placówki.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za udany wyjazd, który dostarczył naszym uczniom niecodzienne atrakcje, przyniósł wiele radości i wzbogacił o nowe doświadczenia.