W dniach 16-18 maja 2022r. uczniowie klas IVa,b, VI, VIIa,b, VIIIa wraz z nauczycielkami p. M. Piątek, p. K. Gósz, p. A. Mołoń odwiedzili Warszawę. Wycieczka szkolna odbyła się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”, na które nasza szkoła otrzymała dofinansowanie. Pozostała część środków pochodziła z Urzędu Gminy w Jaworniku Polskim oraz wpłat własnych uczestników. Celem wyjazdu było poznanie historii, zabytków kultury i innych ważnych miejsc obecnej stolicy Polski. Uczniowie zwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powstańców Warszawy i Pomnik “Polegli – Niepokonani”, Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej, Muzeum Niepodległości, autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego. Oprócz tych miejsc uczniowie zwiedzili Senat, Grób Nieznanego Żołnierza, Pawiak, Krakowskie Przedmieście, ZOO, Park Saski, plac przed Pałacem prezydenckim, Kolumnę Zygmunta. Był też czas na chwilę wytchnienia w Złotych Tarasach. W miejscu noclegu uczniowie grali w siatkę, badmintona, bawili się na placu zabaw. Pierwszy wieczór spędziliśmy przy ognisku towarzysząc harcerzom składającym Przyrzeczenie Harcerskie. A drugiego wieczoru uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną i intelektualną podczas biegu patrolowego. Wycieczka była udana.