Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu Złote Szkoły NBP. W ramach II edycji od 7.03 do 14.03 były prowadzone lekcje z zakresu edukacji ekonomicznej przez nauczycieli matematyki na temat ” Bezpieczeństwo w finansach”.  Asystentami byli uczniowie, klas 7-8, którzy tworzyli drużynę Ambasadorów programu. Prowadzone lekcje miały charakter interdyscyplinarny, łączyły tematykę ekonomii z innymi dziedzinami wiedzy, m.in były to procenty w zastosowaniach. Metody pracy były zróżnicowane w formie krótkich prac projektowych, praca w grupach czy lekcja odwrócona. Kładziony był nacisk na przygotowanie praktyczne. W zaplanowanych grach, scenach i zadaniach to uczniowie są głównymi bohaterami. Chętnie brali udział w zajęciach, pracowali z zaangażowaniem a także dla wielu z nich ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lekcji były zajęcia z ekonomii.

Scenariusz lekcji – idziemy na zakupy

Scenariusz lekcji – obliczenia procentowe