W zjeździe uczestniczyli dyrektorzy i przedstawiciele 17 szkół i placówek oświatowych noszących imię Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej. Były to Szkoły Podstawowe w: Chałupkach, Jasienicy Rosielnej, Kraczkowej, Piwodzie, Zarzeczu, Klimkówce, Drohojowie, Baligrodzie, Rączynie, Łękach Dukielskich, Łańcucie, Pobiednej, Świebodnej oraz Zespół Szkół w Jasionce, Przedszkole Gminne w Iwoniczu Zdroju, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu.          
Na spotkaniu gościliśmy Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w osobach: pani przewodnicząca zarządu  Nina Kitlińska, wiceprzewodniczący zarządu dr Rafał Czupryk, sekretarz dr Krzysztof Warchoł oraz pan Zbigniew Inglot a także pan Marian Penar – przedstawiciel Społecznej Rady Ogólnopolskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II.       
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła
w Jaworniku Polskim, której przewodniczył arcybiskup Adam Szal. W wygłoszonej homilii Metropolita Przemyski ukazał, jak ważną rolę w procesie wychowania odgrywają nauczyciele, którzy dla młodego pokolenia powinni być świadkami i autorytetami. W wygłoszonym słowie powołał się na bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i świętego Jana Pawła II.
Obie postacie uczą nas miłości do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.
Po modlitwie w asyście Orkiestry Dętej z Wysokiej nastąpił przemarsz do budynku Urzędu Gminy – Technitex. Serdeczne słowa powitania dla zaproszonych gości oraz wszystkich przedstawicieli szkół skierowała dyrektor szkoły Romana Dubas ( gospodarz spotkania). Następnie młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim przedstawiła program artystyczny poświęcony swojemu Patronowi.
Kolejnym punktem zjazdu Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II było wystąpienie Krzysztofa Majkowskiego, przewodniczącego Społecznej Rady, który dziękował za możliwość wspólnego spotkania się po prawie 2 latach przerwy, którą spowodowała sytuacja pandemii, przedstawił zakres działań Rodziny na przestrzeni tego czasu, gdzie działania przeniesione zostały do Internetu.       
Na spotkaniu głos zabrali również: Wójt Gminy Jawornik Polski – pan Stanisław Petynia, który objął patronatem to wydarzenie, Podkarpacki Wicekurator Oświaty – pan Stanisław Fundakowski  oraz pani Nina Kitlińska. 
Po wspólnym obiedzie w ramach zjazdu odbyło się robocze spotkanie Arcybiskupa Adama Szala z dyrektorami i przedstawicielami Stowarzyszenia, którego celem jest ustalenie wspólnych działań poświęconych patronowi oraz kolejnych spotkań rodziny szkół.

W dniach 6-7 października uczniowie i opiekunowie uczestniczyli w XXI spotkaniu Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. W drodze do Częstochowy odwiedziliśmy Sanktuarium Jana Pawła II i Bazylikę Miłosierdzia w Krakowie, gdzie była możliwość modlitwy przy relikwiach oraz zwiedzania. Podczas pobytu na Jasnej Górze uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski  oraz wraz   z sztandarem we Mszy Świętej na wałach jasnogórskich. Modląc się u stóp jasnogórskiej Pani włączyliśmy się w narodowe dziękczynienie za Prymasa Tysiąclecia w roku beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z okazji obchodów XXI Dnia Papieskiego pod hasłem ,, Nie  lękajcie się ‘’ 10 października uczniowie i harcerze wystąpili na scenie Politechniki Rzeszowskiej z programem artystycznym przypominającym sylwetkę Jana Pawła II. Dziękujemy Ks. dr Rafałowi Flakowi za zaproszenie i możliwość uświetnienia swoim występem uroczystości.