W ramach „Program Klub 2023” szkolny klub sportowy  „DRAGON”, w Jaworniku Polskim przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II,  prowadzi zajęcia z  szachów, które odbywają się w Czwartki  oraz zajęcia z piłki koszykowej. W dniu 02.06.2023 r. odbył się turniej szachowy dla klas IV – VIII. W niezwykle pasjonującej, wymagającej logicznego myślenia grze królewskiej o Puchar Zwycięzcy walczyło 25 uczniów. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi. Towarzyszyły fantastyczne zagrania oraz spektakularne pojedynki, z których udało się wyłonić laureatów zawodów.

Zostali nimi:

– w grupie chłopców :

Miejsce I:  Makara Filip

Miejsce II:. Warchoł Antoni

Miejsce III: Łach Michał

– w grupie dziewcząt :

Miejsce I: Kądziołka Paulina

Miejsce II: Gósz Nikola

Miejsce III: Jamrozik Wiktoria

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.