W bieżącym roku szkolnym klasa I bierze udział w kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki Mała książka – wielki człowiek, której celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Pragniemy w ten sposób zachęcić pierwszoklasistów do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. Z tej okazji  w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie na którym wręczono uczniom klasy pierwszej specjalną wyprawkę czytelniczą. W ramach tego ogólnopolskiego projektu uczniowie otrzymali:

-Pierwsze abecadło antologię tekstów najlepszych polskich autorów dla dzieci.

 -Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem broszurę informacyjną, która jest poradnikiem podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami książki.                                

-Kreatywny alfabet plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.                                                       

Nauka czytania jest sztuką, wyzwaniem, przygodą w której zaangażowane powinny być nie tylko dzieci. Dzięki wsparciu dorosłych już  w pierwszej klasie dziecko może poczuć jak smaczne są owoce nauki czytania.