Uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji 28.10.2021 r. odbyła się piesza wycieczka na cmentarz parafialny w Jaworniku Polskim.  Uczniowie zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą ofiary terroru hitlerowskiego podczas okupacji niemieckiej. Zostało również uporządkowanych kilka  zapomnianych mogił na cmentarzu.

Kolejnym działaniem była lekcja wychowawcza poświęcona postaci Władysława Sikorskiego, premiera rządu emigracyjnego oraz Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych na Zachodzie w latach 1939 – 43. Ten zasłużony działacz polityczny i  utalentowany dowódca mieszkał i uczył się w sąsiedniej gminie Hyżne. 

                                                                                   Wychowawca klasy                                                                                          Stanisław Hop