W życiu każdej szkoły są dni zwykłe, codzienne oraz dni ważne, dni świąteczne. 20 maja obchodzimy Święto naszego Patrona. Jan Paweł II był człowiekiem żarliwej wiary i wielkiego umysłu. Jesteśmy dumni, iż jest on Patronem naszej szkoły Należymy do bardzo licznej już Ogólnopolskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II i Rodziny Szkół Archidiecezji Przemyskiej. W tym roku uczciliśmy dwudziestą siódmą rocznicę nadania imienia szkole. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym przez proboszcza księdza Stanisława Guzego. Po skończonej mszy św. wszyscy uczniowie wraz z opiekunami przeszli do szkoły, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Gdy cała społeczność naszej szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej, dyrektor szkoły Romana Dubas powitała wszystkich uczestników uroczystości, następnie wójt gminy pan Stanisław Petynia wygłosił krótkie przemówienie i złożył wszystkim życzenia okolicznościowe. Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów. Z powagą i szacunkiem dla świątobliwej osoby, jaką był Patron, recytatorzy wygłosili wiersze poświęcone Janowi Pawłowi II, przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia papieża Polaka oraz wykonali cztery utwory wokalne. Młodzież przygotowały p. J Pawelek, p M Piątek i p E Pelc. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały dyplomy w gminnym konkursie plastycznym pt. ,,Pasterz ludzkich serc” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i bibliotekę szkolną, Dziękujemy p. dyrektor GBD  Elżbiecie Macieląg za pomoc i współpracę.