Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Dzień Ziemi 2018 - End of Plastic Pollution

25 kwietnia 2018

 

23 kwietnia w szkole obchodzono Dzień Ziemi. Członkowie LOP pod kierunkiem p. B. Organiściak zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do segregowania odpadów. Prezentowane treści związane były z problemem zanieczyszczenia środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. 

 

 

Spotkanie z pisarzem

18 kwietnia 2018

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej 17 kwietnia 2018r. byli uczestnikami spotkania autorskiego z pisarzem, poetą i publicystą - panem Stanisławem Srokowskim.                                                   

Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Wielkość i tragizm polskich Kresów" Organizatorem była GBP.

 

 

Ogłoszenie

17 kwietnia 2018

 

W dniach 18-20.04.2018r. odbywają się w szkole egzaminy gimnazjalne. W związku z powyższym dla uczniów klasy II gimnazjum dni te są wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II informuje, że uczniowie i pracownicy szkoły w dniu 21.04.2018r. (sobota) odpracowują dzień 30.04.2018r.(poniedziałek). Odwozy i dowozy w tym dniu bez zmian.

Od 30.04.2018r. do 04.05.2018r. uczniowie nie mają zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 

 

Spotkanie z rodzicami

09 kwietnia 2018

 

W dniu 13 kwietnia 2018r. odbędzie się spotkanie z rodzicami. Plan spotkania:

 

16:00 - zebranie ogólne na stołówce szkolnej

16:30 - spotkanie z wychowawcami w klasach oraz indywidualne kontakty z pozostałymi nauczycielami 

 

.

27 marca 2018

Debata ekologiczna

27 marca 2018

 

Uczennice klasy III gimnazjum Katarzyna C, Karolina W, Natalia C, Weronika Ł 16 marca 2018 r. w sali narad Urzędu Gminy wzięły udział w Debacie na temat OZE. Mówczynie reprezentowały stronę rządu. Wypowiedzi uczennic zawierały argumenty za pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł, które nie wytwarzają szkodliwych substancji przedostających się do środowiska i są o wiele tańsze. Debatę zorganizowała uczennica II LO w Rzeszowie A Kaweńska zaangażowana w Klubie Debat.

 

 

Ferie z ekonomią

23 lutego 2018


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim bierze udział w projekcie
,,Ferie z ekonomią'

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią', realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania
i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. W roku szkolnym 2017/18 projekt adresowany jest do uczniów II i III klas gimnazjów.

I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w ramach dodatkowych zajęciach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W trakcie zajęć młodzież zdobywa wiedzę, m. in.
z zakresu przedsiębiorczości i finansów oraz poznaje podstawowe pojęcia, takie jak: popyt, podaż, konkurencja czy patriotyzm gospodarczy. Uczniowie mają także szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy.

Uczniowie będą kontynuowali swoją przygodę z ekonomią w II semestrze roku szkolnego w ramach II etapu projektu, gdy będą przygotowywali pracę projektową - model biznesowy własnej firmy. Autorzy 20 najlepszych prac w nagrodę będą mogli odwiedzić Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka i wziąć udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

,,Ferie z ekonomią' charakteryzuje ciekawa formuła - udział w grach i zabawach ekonomicznych, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy i banku, pozwala młodzieży zdobyć nową wiedzę w atrakcyjny sposób. Zajęcia będą prowadzone przez duet prowadzących - nauczyciel WOS-u oraz student kierunków ekonomicznych, którzy w grudniu 2017 roku wzięli udział w szkoleniu metodycznym, by zapoznać się z założeniami projektu oraz narzędziami i metodami pracy z uczniami.

***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 28 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

 

 

 

Ferie z ekonomią

12 lutego 2018

 

W dniach 05.02. - 09.02.2018r. odbywały się w naszej szkole zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu "Ferie z ekonomią". Uczniowie pracowali metodami aktywnymi. Zajęcia składały się z trzech modułów.

  • Moduł I Moja przedsiębiorczość
  • Moduł II Moje finanse
  • Moduł III Moja firma

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi, uczestniczyli w grach symulacyjnych "Rynek jabłek", "Fabryka książek", "Zabawki, czyli o tym, jak firmy osiągają zysk". W ramach zajęć odbyła się wycieczka do lokalnego banku PKO SA w Przeworsku oraz do lokalnego przedsiębiorcy Firma usługowo-handlowo-produkcyjna Flores w Jaworniku Polskim. W drugiej części projektu uczniowie opracują Model biznesowy przedsiębiorstwa, który zostanie zgłoszony do konkursu. Najbardziej aktywni uczestnicy projektu otrzymają nagrody w postaci gier rodzinnych. Bardzo dziękujemy dyrektorowi banku w Przeworsku Tomaszowi Kuziemka i Pani Jadwidze Pałys za miłe przyjęcie, a uczniom za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Ferie z ekonomią - harmonogram

                                                                                     Prowadzący

                                                                                    Stanisław Hop

                                                                                Krzysztof Synowski

 

 

< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim