Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

STULECIE NIEPODLEGŁEJ

11 listopada 2018

 

11 listopada społeczność szkoły brała udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, które rozpoczęto przemarszem spod budynku gminy w rytm Orkiestry Dętej z Dylągówki do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę.  Następnie p dyrektor, przedstawiciele rady pedagogicznej i uczniów  złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą Ziemię Katyńską a Harcerze z VI Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej zapalili znicze. Szkolni artyści pod kierunkiem p S Hopa, p B Organiściak i p R Staszczaka ponownie wystąpili przed społecznością lokalną.  To wyjątkowe święto dla nas wszystkich, ponieważ przez 123 lata niewoli Polska nie miała domu i dopiero dzięki odwadze, ofiarności  i bohaterstwu naszych przodków oraz  charyzmie  i determinacji Józefa Piłsudskiego  polska niepodległość stała się możliwa.

 

 

11 listopada 2018 r.

11 listopada 2018

 

9 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada 1918 roku spełniło się marzenie kilku pokoleń Polaków, którzy nie godzili się z tym, iż przez tyle lat Polska była w niewoli. Przez ponad 120 lat próbowaliśmy to zmienić. Dzięki przelewanej krwi, codziennemu trudowi, pracy, wysiłkowi intelektu milionów Polaków przez lata niewoli zachowana została substancja materialna i duchowa narodu - język, tożsamość, pamięć historyczna, duma narodowa, umiłowanie wolności. Dzięki temu Polacy, nie mając państwa, ocaleli jako naród: spełniły się słowa Mazurka Dąbrowskiego: „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy", które prowadziły Polaków przez ciemne lata zaborów.

Józef Piłsudski, główny twórca niepodległej Polski powiedział:

 „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium"

Dlatego, my jako społeczność szkolna każdego roku przypominamy ten dzień, dzień odzyskania niepodległości. W tym roku w sposób szczególny obchodzimy to święto. Przez te sto lat, które już upłynęły od 1918 r. byliśmy świadkami wielu wydarzeń. Dzięki odwadze, poświęceniu, pracowitości, determinacji wyszliśmy z tych opresji zwycięsko i dzisiaj możemy cieszyć się z wolności i niezawisłości.

Punktualnie o godz. 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali 4 zwrotki naszego hymnu narodowego. Jest to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy brali udział w akademii oraz nauczycielom, którzy ją przygotowali: p. Bogusława Organiściak, p. Stanisław Hop, p. Rafał Staszczak.

 

 

12 listopada

09 listopada 2018

Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od zajęć. 

W tym dniu nie będzie także wyjazdu na basen do Przeworska. 

Nowe możliwości dla uczniów i nauczycieli

09 listopada 2018

 

W naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu „Do wiedzy przez eksperyment i technologie informacyjno - komunikacyjne". Projekt będzie trwał 2 lata, a jego głównym celem jest wzrost kompetencji kluczowych uczniów w zakresie TIK, nauk przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz wzrost kompetencji nauczycieli kształcenia ogólnego w zakresie wykorzystywania TIK w nauczaniu. W ramach projektu realizowane będą szkolenia dla uczniów i nauczycieli.

Uczniowie skorzystają ze szkoleń:

1.      Młody informatyk

2.      Pozyskiwanie wiedzy w zakresie przedmiotów przyrodniczych

3.      Nowoczesne, cyfrowe narzędzia gromadzenia, przetwarzania, współdziałania danych oraz komunikacji w grupie a także wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa.

Pedagodzy podniosą swoje kompetencje w następujących szkoleniach:

1.      Nauczyciel w dobie cyfryzacji i innowacji

2.      Rola eksperymentu w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych

3.      Nowoczesne, cyfrowe narzędzia pracy z uczniem

Ponadto wdrożony zostanie dziennik elektroniczny oraz projekt „Indywidualni", który będzie wspierał nauczyciela w realizowaniu indywidualizacji nauczania. Dla nauczycieli rozpoczęły się już pierwsze szkolenia 5 i 6 listopada.

Zajęcia z przedmiotów przyrodniczych wzbogacą atrakcyjne i nowoczesne pomoce dydaktyczne. 

 

 

2 listopada

31 października 2018

Piątek 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć. 

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

03 października 2018

 

Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, pod hasłem: " Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!". Przez cały wrzesień trwały przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu oraz na lekcjach matematyki. W dniu 28 września trwała akcja egzaminacyjna, z tabliczki mnożenia, która odbywała się w czasie przerw, na szkolnym korytarzu. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne. Aby uzyskać certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia, należało w ciągu trzech mninut odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. Egzamin niezdany można było powtórzyć po 1 godzinie. Do egzaminu przystąpiło 176 uczniów.

Akcja ŚDTM przebiegła w miłej atmosferze, uczniowie zaangażowali się w przygotowania i realizację poszczególnych zadań.

Gratulujemy Mistrzom, a przede wszystkim uczestnikom, egzaminatorom i asystentom dziekujemy!

Szkolny koordynator - J. Pawełek. 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci

15 września 2018

 

Ruszają zapisy na nowy semestr zajęć
Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

17 września o godz. 10.00 ruszy rejestracja online na nowy semestr zajęć Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Ponownie ponad 1350 dzieci zasiądzie w studenckich ławach, aby odkrywać fascynujący świat nauki.

Na zajęcia mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się online poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 17 września od godz. 10.00 do 24 września 2018 do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja). Zajęcia odbywają się w pięciu miastach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych oraz Stalowej Woli.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

 

Semestr zimowy to pięć zajęć wykładowych czyli pięć ciekawych tematów, wśród których nie zabraknie fizyki, matematyki,  ale także elementów psychologii i archeologii. Podczas zajęć studenci nowego semestru DUT sprawdzą czy można zzielenieć ze złości, dowiedzą się czy liczą lepiej niż kalkulator, będą testować swój mózg, poznawać tajniki laboratorium archeologa, a także uczyć się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza", która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z uczęszczających do szkół podstawowych w gminie oraz dla dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wynosi już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

 

 

Spotkanie z rodzicami

08 września 2018

 

12 września 2018 (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami.

-15.00 spotkanie ogólne na stołówce

- 15.30 spotkanie z wychowawcami w klasach

< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim