Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Andrzejki

27 listopada 2019

26 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Do godziny 13 bawiły się klasy 1-3 a po południu parkiet należał do klas 4 - 8. Zmęczeni zabawą mogli zregenerować siły posiłkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Oczywiście nie obyło się bez andrzejkowych wróżb, które przygotowali harcerze.

Ferie zimowe

23 listopada 2019

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych organizuje wyjazd na ferie zimowe w 2020r. W ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

 Koszt jaki ponoszą rodzice to: 399,00 zł za turnus + KOSZT TRANSPORTU (180 zł)

 Ferie zimowe  organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia - urodzonych po 1 stycznia 2004 r., których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno - rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS. Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne, najlepiej uzupełnione długopisem niebieskim.

 Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć:

1. Wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz oświadczenie rodzica/opiekuna o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych - obowiązkowo.
2. Oryginał zaświadczenia z KRUS zgodne z wcześniej opisanymi wymogami.
3. Podpisane oświadczenie o RODO.

 Miejsce wypoczynku:

 Sądelska 90A, 34-531 Murzasichle

 Termin:

 1) 13.01.2020-22.01.2020

 DANE KOORDYNATORA :

 Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

biuro w Krasnymstawie:

ul. Podwale 6/107, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 14 16 e-mail: mar_gol1@op.pl

osoba kontaktowa - Mariusz Gołębiowski (tel. 507 751 786 )

 

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

1. FERIE ZIMOWE

2. KARTA KWALIFIKACYJNA

3. OŚWIADCZENIE

4. ZAŁ. 3 OŚWIADCZENIE

Magik w szkole

22 listopada 2019

 

W świat magii i iluzji przeniósł wszystkich występ magika, który odbył się 20.11.2019r. w naszej szkole. Artysta zapraszał do pokazu uczniów, których raz po raz zaskakiwał sztuczkami magicznymi. Czarodziejskie okręgi, karty, pojawiająca się i znikająca woda w kielichach, magiczny sznurek, kolorowe chusty, najpierw w całości, następnie osobno i na zakończenie cuda z balonów -  wszystko to wywarto na oglądających wielkie wrażenie. Dzieci nagradzały magika podczas występu brawami. To znak, że wszystkim się podobało.

 

 

Święto Niepodległości

08 listopada 2019

 

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na początku wszyscy odśpiewali Hymn Państwowy. Uczniowie pod kierunkiem p. A. Warchoł-Suberlak, p. S. Hopa, p. R. Staszczaka przygotowali program artystyczny na który złożyły się wiersze, piosenki. Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. To dobry czas aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych.

Uczniowie i zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia wystawy ,, Orlęta przemyskie - zapomniani bohaterowie" oraz wymiany informacji na temat historii swojej miejscowości i tradycji w spotkaniu międzypokoleniowym. Sponsorem głównym spotkania było PZU. Wszyscy zebrani zostali poinformowani o sponsorze oraz umieszczono baner podczas akademii. 

 

 

 

Pasowanie uczniów klasy pierwszej

05 listopada 2019

 

30.10.2019r. odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów klasy pierwszej. W dawnych czasach dokonywano pasowania czyli przyjęcia do stanu rycerskiego poprzez trzykrotne uderzenie płazem miecza po ramieniu. Na tę pamiątkę każdy uczeń klasy pierwszej został dotknięty „czarodziejskim ołówkiem" w ramię. Pasowania dokonała pani dyrektor Romana Dubas. Od tej pory najmłodsi uczniowie weszli do szkolnej społeczności na długie lata jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim. Świadkami tego ważnego wydarzenia byli nauczyciele, rodzice oraz uczniowie starszych klas. 

 

 

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych

31 października 2019

Już w jutro w piątek, 1 listopada, będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich Zmarłych, pochowanych na naszych cmentarzach. Niemal w każdym kraju na świecie kultywuje się pamięć o zmarłych. Ci, którzy pozostają wśród żywych, starają się godnie uczcić pamięć swoich przodków, zadbać o miejsce ich pochówku. 

Dzień Nauczyciela

17 października 2019

 

15 października 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich osób związanych z edukacją, oświatą. Obecnością swoją zaszczycił Wójt Gminy Jawornik Polski oraz przewodnicząca Rady Rodziców A. Banaś. Nie zabrakło życzeń oraz nagród. Całą uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI oraz VII przygotowana przez B. Bukowską, J. Pawełek oraz E. Pelc.

 

 

XIX Dzień Papieski

16 października 2019

 

W niedzielę 13 października 2019 r przeżywaliśmy Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstańcie chodźmy". W bieżącym roku nasza modlitwa wpisuję się w dziękczynienie składane za I pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz przygotowania do setnej rocznicy urodzin naszego Patrona. Przedstawiciele naszej szkoły wraz ze sztandarem tj. dyrektor R Dubas, ks. G Gładysz oraz uczniowie B Banaś, A Makara. O Czapla  wzięli udział w Pielgrzymce Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

Natomiast wszyscy uczniowie  skupią się na modlitwie 16 października  przy relikwiach św. J Pawła II w kościele parafialnym.

 

 

 

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim