Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Ogłoszenie

08 kwietnia 2019

Jutrzejsze lekcje odbędą się zgodnie z planem. 

OGŁOSZENIE

05 kwietnia 2019

8 kwietnia 2019r. na terenie szkoły odbędzie się akcja protestacyjna nauczycieli. Akcja potrwa do odwołania. 

W tym dniu wszyscy uczniowie objęci zostaną opieką w szkole i świetlicy. Zorganizowane zostaną różne formy aktywności z pomocą pracowników GOK i GBP oddelegowanych przez Organ Prowadzący.

 

O godzinie 10:00 w poniedziałek planowany jest występ młodzieżowego zespołu z Ukrainy - ZBRUCZ. 

W dniach 10 - 12 kwietnia 2019 odbędzie się egzamin gimnazjalny w ustalonych przez OKE godzinach. 

W dniach 15 - 17 kwietnia 2019 odbędzie się egzamin ósmoklasisty zgodnie z planem. Są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej (nie dotyczy klasy gimnazjalnej)

Studnia dla Południa

30 marca 2019

 

Szkoła zaangażowała się w kampanię PAH na rzecz mieszkańców Somalii i Sudanu Południowego. Z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowano lekcje tematyczne, podczas których uczniowie dowiedzieli się o problemie dostępu do wody ludzi mieszkających w Afryce. Uczniowie poznali także sposoby oszczędzania wody w swoich domach. W dniach 1-7 kwietnia odbędzie zbiórka pieniędzy na budowę studni w Sudanie.   

 

 

Wywiadówka

28 marca 2019

 

W dniu 04.04.2019r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie śródokresowe z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i oddziału gimnazjalnego.


Porządek spotkania przedstawia się następująco:

1. Zebranie ogólne
2. Spotkanie z wychowawcami w klasach

 

 

Mobilne planetarium w naszej szkole

26 marca 2019

 

W poniedziałek 25 marca naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Tego dnia  każda klasa miała możliwość uczestniczenia w  pokazach z  astronomii:  „Podróż do miliarda słońc" oraz „W poszukiwaniu idealnej planety„ Pan astronom opowiadał dzieciom o spadających gwiazdach, pokazywał  meteory oraz wyjaśniał zasady działania ogromnej lupy. Potem uczniowie byli zaproszeni na seans  do ogromnego namiotu - planetarium. Tutaj odbyli podróż po wszechświecie. Obserwowali i "zwiedzili" planety naszego układu słonecznego. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów.

 

 

Szkolny Dzień Matematyki

25 marca 2019

 

MATEMATYKA JEST KLUCZEM

 DO MĄDROŚCI, KTÓREGO

NIE MOŻESZ ZGUBIĆ,

WIĘC SPRÓBUJ GO POLUBIĆ

 

 

12 marca 2019 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Matematyki. W czasie zajęć wykorzystane zostały materiały edukacyjne opracowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patrona merytorycznego e-math.pl.

Święto matematyki odbywało się pod hasłem " Matematyka Dzika" w formie turnieju klasowego. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne oraz przy tym poznawali różne ciekawostki na temat  zwierząt żyjących w naszej przyrodzie. Nie było przegranych, wszyscy otrzymywali odpowiednią ilośc plusów w zależności od udzielonych odpowiedzi. Dzień ten zakończył się konkursem o tytuł Mistrza Sudoku 2019. Wyniki zostaną w najbliższym czasie ogłoszone a zwycięzców czekają nagrody.

Niektóre  lekcje odbyły się w bardzo ciekawej  i miłej formie. Nawet ci, którzy nie są przekonani do matematyki, która przysparza nie lada wyzwania i jest trudna do nauki, chętnie pracowali nad zadaniami. Te z kolei nie wymagały skomplikowanej wiedzy matematycznej ale przede wszystkim wystarczył otwaty umysł i chęć do zabawy matematyką.

 

 

Jesteśmy na Facebooku!!!

22 marca 2019

Nasza szkoła dołączyła do Facebooka. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia naszej stronyLaughing 

Można nas wyszukać wpisująć SPJawornikPolski lub Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim w wyszukiwarkę na facebooku

albo wklejając poniższy link w wyszukiwarkę internetową

https://www.facebook.com/SPJawornikPolski

Zapraszamy

Święto Kobiet

12 marca 2019

 

11 marca uczniowie zaprezentowali na sali gimnastycznej program artystyczny z o okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn pod kierunkiem p. M Piątek. W sposób humorystyczny odbyły się wybory Miss 2019 oraz koncert piosenek o kobietach.

Młodzież zaprezentowała się także na  Forum Kobiet Aktywnych Gminy Jawornik Polski organizowanym przez GBP.

 

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim