Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Czas egzaminów w naszej szkole

15 kwietnia 2019

 

W dniach 10-12 kwietnia 2019 r. odbył się organizowany przez CKE po raz ostatni egzamin gimnazjalny z części humanistycznej, matematyczno- przyrodniczej i językowej. Tegoroczna sesja egzaminacyjna jest ostatnią sesją, ponieważ od 1 września 2019 roku gimnazjum przestaje istnieć w systemie edukacji. Reforma edukacji od roku szkolnego 2017/2018 wprowadziła 8 letnią szkołę podstawową i wygaszanie gimnazjum.

 W dniach 15- 17 kwietnia ósmoklasiści po raz pierwszy podejdą do egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej i wpływa na przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

 

 

Ogłoszenie

11 kwietnia 2019

W dniach 15 - 17 kwietnia 2019r. (poniedziałek - środa) odbywa się Egzamin Ósmoklasisty. W związku z powyższym dla uczniów Szkoły Podstawowej (klasy 1- VII) są to dni wolne od zajęć.

Dla klasy III gimnazjum zajęcia odbywają się bez zmian.

Od 18 - 23 kwietnia 2019r. (czwartek - wtorek) wszyscy uczniowie mają wiosenną przerwę świąteczną.

Występ zespołu "Zbrucz" z Tarnopola na Ukrainie

08 kwietnia 2019

 

W dniu 8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy zespół „Zbrucz" z Tarnopola. Zespół zaprezentował znane ukraińskie pieśni ludowe oraz oczarował wspaniałym tańcem cygańskim. Piękne stroje ludowe, wspaniałe wokale i energetyczny przekaz sprawiły, iż występ został przyjęty w bardzo entuzjastyczny sposób. Hasłem przewodnim koncertu była pomoc dzieciom z Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu.

 

 

Ogłoszenie

08 kwietnia 2019

Jutrzejsze lekcje odbędą się zgodnie z planem. 

OGŁOSZENIE

05 kwietnia 2019

8 kwietnia 2019r. na terenie szkoły odbędzie się akcja protestacyjna nauczycieli. Akcja potrwa do odwołania. 

W tym dniu wszyscy uczniowie objęci zostaną opieką w szkole i świetlicy. Zorganizowane zostaną różne formy aktywności z pomocą pracowników GOK i GBP oddelegowanych przez Organ Prowadzący.

 

O godzinie 10:00 w poniedziałek planowany jest występ młodzieżowego zespołu z Ukrainy - ZBRUCZ. 

W dniach 10 - 12 kwietnia 2019 odbędzie się egzamin gimnazjalny w ustalonych przez OKE godzinach. 

W dniach 15 - 17 kwietnia 2019 odbędzie się egzamin ósmoklasisty zgodnie z planem. Są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej (nie dotyczy klasy gimnazjalnej)

Studnia dla Południa

30 marca 2019

 

Szkoła zaangażowała się w kampanię PAH na rzecz mieszkańców Somalii i Sudanu Południowego. Z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowano lekcje tematyczne, podczas których uczniowie dowiedzieli się o problemie dostępu do wody ludzi mieszkających w Afryce. Uczniowie poznali także sposoby oszczędzania wody w swoich domach. W dniach 1-7 kwietnia odbędzie zbiórka pieniędzy na budowę studni w Sudanie.   

 

 

Wywiadówka

28 marca 2019

 

W dniu 04.04.2019r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie śródokresowe z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i oddziału gimnazjalnego.


Porządek spotkania przedstawia się następująco:

1. Zebranie ogólne
2. Spotkanie z wychowawcami w klasach

 

 

Mobilne planetarium w naszej szkole

26 marca 2019

 

W poniedziałek 25 marca naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Tego dnia  każda klasa miała możliwość uczestniczenia w  pokazach z  astronomii:  „Podróż do miliarda słońc" oraz „W poszukiwaniu idealnej planety„ Pan astronom opowiadał dzieciom o spadających gwiazdach, pokazywał  meteory oraz wyjaśniał zasady działania ogromnej lupy. Potem uczniowie byli zaproszeni na seans  do ogromnego namiotu - planetarium. Tutaj odbyli podróż po wszechświecie. Obserwowali i "zwiedzili" planety naszego układu słonecznego. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów.

 

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim