Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Występ zespołu ZBRUCZ z Ukrainy

15 października 2017

 

13 października gościliśmy w naszej szkole zespół pieśni i tańca „Zbrucz" z Tarnopola. Był to już 3 pobyt ukraińskiej grupy w naszej placówce. Zespół zaprezentował pięknie wykonane ludowe tańce i regionalne pieśni ukraińskie a także wysłuchaliśmy utworu „Ave Maryja". Drobne wpłaty na rzecz zespołu od uczniów były przeznaczone na pomoc ukraińskim dzieciom.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2017

 

13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie kl. IVa i IVb pod opieka p. Barbary Ziętek, p. Ewy Pelc oraz p. Wioletty Petynii przygotowali zabawną część artystyczną. 

 

 

XVII pielgrzymka rodziny szkół im Jana Pawła II na Jasną Górę

10 października 2017

 

„Idźmy naprzód z nadzieją".

Hasło to towarzyszyło XVII  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

4 października 2017 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych wraz  z opiekunami ( p dyrektor R Dubas i ks.G Gładyszem) udali  się  do  Matki Bożej Królowej Polski w setną rocznicę objawień Fatimskich. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych odprawiona pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny księdza biskupa Henryka Tomasika. Zgromadzeni na Jasnej Górze uczniowie, nauczyciele i rodzice modlili się w intencji Ojca Świętego Franciszka, swoich rodzin oraz prosili o wstawiennictwo Maryjne w trudnym zadaniu wychowania młodego pokolenia odpowiedzialnych Polaków. Dziękujemy za sfinansowanie kosztów przejazdu Wójtowi Gminy Jawornik Polski - Panu Stanisławowi Petyni.

 

 

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - ŚDTM

02 października 2017

 

W piątek 29 września 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają !". Jest  to akcja edukacyjna, która odbywa się w ostatni piątek września, w czasie której uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Celem wydarzenia jest również propagowanie zabawnej formy nauczania - uczenia się matematyki. Przez tydzień trwały przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu, na lekcjach matematyki oraz na przerwach w trakcie zabaw : " Hasło dnia", oraz " Matematyczne spacery". Przygotowywali plakaty, rekwizyty, układali wiersze oraz ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. W dniu 29 września trwała akcja egzaminacyjna z tabliczki mnożenia w czasie przerw oraz na lekcjach matematyki. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne. Aby uzyskać certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz odznakę w postaci naklejki, należało w ciągu trzech mninut odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. Egzamin niezdany można było powtórzyć po 1 godzinie. W tym dniu  Patrole Egzaminacyjne pod opieką koordynatora wyruszyły z akcją w teren zgodnie z hasłem. Odwiedzone miejsca to m.in. Urząd Gminy w Jaworniku Polskim, GOPS, Bank Spółdzielczy, Kwiaciarnia, sklep Słoneczko i inne. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. To dzięki tym osobom młodsi zrozumieli, że starsi tabliczkę mnożenia znają i że jest przydatna w życiu codziennym.

Akcja ŚDTM przebiegła w radosnej atmosferze, pełnej wrażeń, nowych przeżyć i satysfakcji. Uczniowie zaangażowali się w pzrzygotowania i realizację poszczególnych zadań na miarę swoich możliwości.

Gratulujemy Mistrzom, a przede wszystkim uczestnikom, egzaminatorom i asystentom dziekujemy!

Szkolny koordynator - J. Pawełek.

 

 A oto jedna z prac konkursowych.

 

Tabliczka Mnożenia

O tabliczce mnożenia, złego słowa nie powiecie,

bo jest to najbardziej, przydatna rzecz na świecie.

Bez niej ciężko by nam było,

I wszystko dłużej by się robiło.

Ułatwia nam życie tych działań sto,

przy najlepszych wynalazkach przydało się to.

Kiedy coś policzyć trzeba było,

żadnego problemu to nie sprawiło.

Są działania proste i trochę trudniejsze,

mimo to rozwiązanie to jest najłatwiejsze.

Kiedy mnożę przez zero, to prosta jest sprawa,

wynik zawsze zero  - ale to zabawa!

Za chwilę, pojawia się nam jedynka,

to ta liczba, jest jak pogodynka!

Z nią żaden uczeń, problemu nie ma,

bo wynik mnożenia, jest taki sam.

Trochę, dalej piątka się pojawia

i to na buzi uczniów, uśmiech sprawia.

I tak, cała tabliczka, problemu nie stanowi

i do bycia prezesem jesteśmy gotowi.

Więc, pamiętaj człowieku młody,

jeśli nie chcesz, żeby życie podkładało Ci kłody,

tabliczkę mnożenia, weź do ręki Twojej,

i dzięki temu, pomóż przyszłości swojej.

 

Karolina B.

 

 

Spotkanie z rodzicami

08 września 2017

 

W dniu 15 września 2017r. o godzinie 14:00 odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i klas gimnazjalnych.

 

Plan zebrania :

1)      Spotkanie ogólne na stołówce szkolnej

2)      Spotkanie z wychowawcami klas

3)      Wybór Rady Rodziców  

 

 

Fotograf

05 września 2017

 

W dniu 14 września (czwartek) będzie w szkole fotograf. Istnieje możliwość zrobienia fotografii do legitymacji szkolnej i zdjęć grupowych.

 

 

Nowy rok szkolny 2017/2018

01 września 2017

 

4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018. Harmonogram dnia:

7:40 - wyjście spod szkoły ze sztandarami

8.00 - Msza Św

9.15 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej. Następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

KLASA

WYCHOWAWCA

NR SALI

I

Irena zgłobica

111

II

Ewa Łamasz

113

IIIa

Małgorzata Kojder

109

IIIb

Maria Żak

016

IVa

Barbara Ziętek

211

IVb

Ewa Pelc

201

V

Bożena Bukowska

116

VI

Paulina Gwizdała

104

VII

Marta Piątek

208

 

 

 

IIG

Agata Warchoł-Suberlak

101

IIIG

Anna Mołoń

214

Odwozy

 

 

Wspaniałe wakacje 2017!

31 sierpnia 2017

 

Gmina Jawornik Polski i GOK był organizatorem półkolonii ,, Aktywne wakacje" w dniach 24.07 - 4.08. 2017 r. w naszej szkole. W półkolonii uczestniczyło 230 uczniów z terenu naszej gminy i  okolic w wieku od 6 do 16 lat. Nad bezpieczeństwem czuwało 2 kierowników i 13 opiekunów. W okresie trwania półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo rekreacyjnych i artystycznych korzystając z obiektów szkoły w Jaworniku Polskim i ZPP w Hadlach Szklarskich. Były też bardzo interesujące wycieczki połączone z korzystaniem  z obiektów wodnych.  Dzieci zwiedziły Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Narodowe w Warszawie, Zakopane, Zamek w Łańcucie, Ford   XII Werner i Arboretum w Bolestraszycach, bawiły się na placu wodnym i torze saneczkowym w Przemyślu, korzystały z term Bania w Białce Tatrzańskiej i basenu otwartego w Jaśle. W drugim tygodniu zajęcia w szkole uatrakcyjniły wolontariuszki z programu ,,Projektor - wolontariat studencki", które przeprowadziły z młodszymi dziećmi  zajęcia artystyczne,  tańce takie jak: Belgijka, Chocolate, Swing w uliczce, Makarena i festiwal kolorów. W ostatnim dniu z dziećmi  spotkał się Wójt gminy Pan Stanisław Petynia przekazując pamiątkowe dyplomy i paczki. W trakcie półkolonii dzieci bardzo ze sobą się zżyły, nawiązały się nowe przyjaźnie. Pókolonia była bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu w czasie wakacji i okazją do zwiedzania naszego kraju.

 

 

 

 

< 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim