Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

„HEJ KOLĘDA NA ZIEMI, NA NIEBIE...”

04 stycznia 2018

 

Pod takim hasłem w dniu 21 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się wspólne przeżywanie czasu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla naszych uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Cała  uroczystość została uświetniona  koncertem piosenek i kolęd w języku angielskim. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia, kolęd i pastorałek. Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor Romana Dubas, która podziękowała uczniom za występ i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 

 

 

 

 

 

Już Święta!

21 grudnia 2017

 

Nastrojowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz samych szczęśliwych chwil

w nadchodzącym Nowym Roku

życzy w imieniu całej

społeczności szkolnej

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II

w Jaworniku Polskim

      

 

Przerwa świąteczna

21 grudnia 2017

 

23.12.2017r. - 31.12.2017r.

2 stycznia wracamy już do szkoły Laughing

Wizyta Świętego Mikołaja

06 grudnia 2017

 

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych" dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Nasz gość udał się do  wszystkich klas.  Młodsze dzieci  bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk.  Kiedy jednak Mikołaj zaczął rozdawać prezenty te obawy szybko zniknęły. Zdjęcie zrobione z Mikołajem jest wspaniałą pamiątką z tego spotkania. Dzieci będą długo wspominały ten dzień i za rok również będą zerkały przez okno z nadzieją, że święty gość ponownie do nich przyjdzie.

 

 

Andrzejki

02 grudnia 2017

 

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Ten niezwykły czas tajemniczych wróżb i czarów miał miejsce 29 listopada 2017 r. Starsi uczniowie  przygotowali wróżby dla najmłodszych. Uczniowie bawili się wspaniale. Wszyscy chcieli usłyszeć, kim będą w przyszłości, czy spełnia się ich marzenia oraz jakie imię będzie nosił ich wybrany. Wieczorem zabawę andrzejkową mieli starsi uczniowie z klas IV - IIIG.

 

 

Program Otwarta firma

29 listopada 2017

 

W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w programie Otwarta firma. W czasie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych odwiedzili lokalne firmy i instytucje w celu poznania świadczonych usług, produktów oraz specyfiki wykonywanych tam zawodów. Klasy I - III odwiedzili zaprzyjaźnieni rodzice szkoły i przedstawili formy działalności własnych  firm. W akcję włączyli się nauczyciele i wychowawcy poszczególnych klas w ramach atrakcyjnej formy zajęć.

Firmy i instytucje stwarzają uczniom niepowtarzalną okazję do poznania rzeczywistych warunków pracy i bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami biznesu.

Wszystkim przedstawicielom firm oraz instytucji, którzy wzięli udział w projekcie dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice  oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania za pełny udział a także zaangażowanie. To dzięki Wam, nasi uczniowie będą mogli  podejmować bardziej przemyślane decyzje związane z planowaniem kariery w oparciu o rzetelne informacje uzyskane od praktyków. Wsparcie szkoły przez środowisko lokalne jest bardzo cenne. Dzięki tak owocnej współpracy, wszyscy pomagamy uczniom w odkrywaniu ich zainteresowań czy kształtowaniu postaw poszanowania każdej pracy i jej wytworów. Akcja ta również sprzyja rozwojowi indywidualnemu i społecznemu uczniów, kształtuje szacunek do innych ludzi, ciekawość poznawania, przedsiębiorczość czy podejmowanie inicjatyw. Innym również ważnym aspektem jest kształtowanie pozytywnego stosunku uczniów do nauki oraz rozwijanie ich ciekawości poznawczej dotyczącej otaczającego świata jak i rozwijanie przynależności do środowiska lokalnego. Każda podróż do firmy jak i spotkanie w szkole pozwoliło przybliżyć młodemu pokoleniu rynek pracy najbliższej okolicy a przede wszystkim wzbogaciły o cenne wskazówki oraz doświadczenia życiowe przedsiębiorców.

Koordynator: Justyna Pawełek

 

 

Lekcja historyczna

17 listopada 2017

 

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych i klasy siódmej 14 listopada uczestniczyli w lekcji historycznej pt. ,,Drogi do Niepodległości - polskie formacje zbrojne podczas I wojny światowej". Problematykę uzupełniała prezentacja z fragmentami filmu. Zajęcia przeprowadził główny specjalista IPN w Rzeszowie pan Zenon Fajger, któremu bardzo dziękujemy.

 

 

Próbny egzamin gimnazjalny

17 listopada 2017

 

W dniach 22 - 24.11.2017r. klasa III gimn. pisze próbny egzamin gimnazjalny.

 

22.11.2017r.

 

8:00 - 11:30

Część humanistyczna

23.11.2017r.

 

8:00 - 11:30

Część matematyczno - przyrodnicza

24.11.2017r.

 

8:00 - 9:10

Język angielski, język niemiecki - poziom podstawowy

9:30 - 10:40

Język angielski - poziom rozszerzony

 

 

< 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim