Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Święto Niepodległości

08 listopada 2019

 

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na początku wszyscy odśpiewali Hymn Państwowy. Uczniowie pod kierunkiem p. A. Warchoł-Suberlak, p. S. Hopa, p. R. Staszczaka przygotowali program artystyczny na który złożyły się wiersze, piosenki. Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. To dobry czas aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych.

Uczniowie i zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia wystawy ,, Orlęta przemyskie - zapomniani bohaterowie" oraz wymiany informacji na temat historii swojej miejscowości i tradycji w spotkaniu międzypokoleniowym. Sponsorem głównym spotkania było PZU. Wszyscy zebrani zostali poinformowani o sponsorze oraz umieszczono baner podczas akademii. 

 

 

 

Pasowanie uczniów klasy pierwszej

05 listopada 2019

 

30.10.2019r. odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów klasy pierwszej. W dawnych czasach dokonywano pasowania czyli przyjęcia do stanu rycerskiego poprzez trzykrotne uderzenie płazem miecza po ramieniu. Na tę pamiątkę każdy uczeń klasy pierwszej został dotknięty „czarodziejskim ołówkiem" w ramię. Pasowania dokonała pani dyrektor Romana Dubas. Od tej pory najmłodsi uczniowie weszli do szkolnej społeczności na długie lata jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim. Świadkami tego ważnego wydarzenia byli nauczyciele, rodzice oraz uczniowie starszych klas. 

 

 

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych

31 października 2019

Już w jutro w piątek, 1 listopada, będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Jest to niezwykły czas zadumy i refleksji, pamiętajmy więc o bliskich Zmarłych, pochowanych na naszych cmentarzach. Niemal w każdym kraju na świecie kultywuje się pamięć o zmarłych. Ci, którzy pozostają wśród żywych, starają się godnie uczcić pamięć swoich przodków, zadbać o miejsce ich pochówku. 

Dzień Nauczyciela

17 października 2019

 

15 października 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich osób związanych z edukacją, oświatą. Obecnością swoją zaszczycił Wójt Gminy Jawornik Polski oraz przewodnicząca Rady Rodziców A. Banaś. Nie zabrakło życzeń oraz nagród. Całą uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI oraz VII przygotowana przez B. Bukowską, J. Pawełek oraz E. Pelc.

 

 

XIX Dzień Papieski

16 października 2019

 

W niedzielę 13 października 2019 r przeżywaliśmy Dzień Papieski pod hasłem ,,Wstańcie chodźmy". W bieżącym roku nasza modlitwa wpisuję się w dziękczynienie składane za I pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz przygotowania do setnej rocznicy urodzin naszego Patrona. Przedstawiciele naszej szkoły wraz ze sztandarem tj. dyrektor R Dubas, ks. G Gładysz oraz uczniowie B Banaś, A Makara. O Czapla  wzięli udział w Pielgrzymce Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

Natomiast wszyscy uczniowie  skupią się na modlitwie 16 października  przy relikwiach św. J Pawła II w kościele parafialnym.

 

 

 

 

Narodowe czytanie 2019

12 października 2019

 

12 września 2019r. nasza szkoła uczestniczyła w 8 ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Narodowe czytanie 2019". Akcję zorganizowano wspólnie z GBP na placu przed Urzędem Gminy. Tematem tegorocznego spotkania z literaturą były nowele polskie XIXw. Mogliśmy usłyszeć fragmenty takich nowel jak: Katarynka, Dym, Sawa, Rozdziobią nas kruki, wrony.

Prezentację uświetniło wykonanie piosenek przez Klaudię i Julię. 

 

 

 

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

10 października 2019

 

 Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, pod hasłem: " Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają !". Przez cały wrzesień trwały przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu oraz na lekcjach matematyki. W dniu 3 października trwała akcja egzaminacyjna, z tabliczki mnożenia, która odbywała się w czasie przerw, na szkolnym korytarzu. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne. Aby uzyskać certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia, należało w ciągu trzech mninut odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. Egzamin niezdany można było powtórzyć po 1 godzinie. Do egzaminu przystąpiło 160 uczniów.

            Akcja ŚDTM przebiegła w miłej atmosferze, uczniowie zaangażowali się w przygotowania i realizację poszczególnych zadań.

            Gratulujemy Mistrzom, a przede wszystkim uczestnikom, egzaminatorom i asystentom dziekujemy!

 

 

Zapisy na semestr zimowy Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

12 września 2019

1 2 3 4 5 6 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim