Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny - bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci

15 września 2018

 

Ruszają zapisy na nowy semestr zajęć
Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

17 września o godz. 10.00 ruszy rejestracja online na nowy semestr zajęć Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Ponownie ponad 1350 dzieci zasiądzie w studenckich ławach, aby odkrywać fascynujący świat nauki.

Na zajęcia mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się online poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 17 września od godz. 10.00 do 24 września 2018 do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja). Zajęcia odbywają się w pięciu miastach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych oraz Stalowej Woli.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

 

Semestr zimowy to pięć zajęć wykładowych czyli pięć ciekawych tematów, wśród których nie zabraknie fizyki, matematyki,  ale także elementów psychologii i archeologii. Podczas zajęć studenci nowego semestru DUT sprawdzą czy można zzielenieć ze złości, dowiedzą się czy liczą lepiej niż kalkulator, będą testować swój mózg, poznawać tajniki laboratorium archeologa, a także uczyć się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza", która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z uczęszczających do szkół podstawowych w gminie oraz dla dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wynosi już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

 

 

Spotkanie z rodzicami

08 września 2018

 

12 września 2018 (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami.

-15.00 spotkanie ogólne na stołówce

- 15.30 spotkanie z wychowawcami w klasach

Fotograf

06 września 2018

W dniu 13 września (czwartek) będzie w szkole fotograf. Zainteresowani uczniowie mają możliwość zrobić zdjęcia do dokumentów i inne.

Posiłki w szkole

28 sierpnia 2018

Od 1 września cena posiłku wynosi 4zł.

Koszt na miesiąc wrzesień wynosi 76zł. 

3 września - wracamy do szkoły!!!

28 sierpnia 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019:

godz. 9 - Msza Św.

godz. 10 - akademia a następnie spotkanie z wychowawcami w klasach

Dowozy tak jak w roku szkolnym tylko godzinę później. 

Wakacje!!!

22 czerwca 2018

Już dziś zaczynają się wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia 3 września!!!

Dzień naszych Mam

05 czerwca 2018

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki,  skecze  i kwiaty dla swoich mam, które były podziękowaniem za to, że są, ze ich kochają i że są najlepsze na świecie. 

III miejsce Aleksandry Zawory w I Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym "Trzeszczące wierszyki"

28 maja 2018

 

I Wojewódzki Konkurs Logopedyczny "Trzeszczące Wierszyki" zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska. Konkurs miał m.in. na celu upowszechnienie kultury żywego słowa, rozbudzanie twórczości językowej, wzbogacanie słownictwa i umiejętności wypowiedzi, zwrócenie uwagi na piękno mowy ojczystej. W kategorii literackiej nadesłano 168 prac, w tym znalazł się piękny wiersz uczennicy klasy IIIb Aleksandry Zawory pt. "Szeleszcząca podróż", którym wywalczyła sobie III miejsce w konkursie.

 Gratulujemy!!!

 

Szeleszcząca podróż

 

Szeleszcząco po Polsce się przemieszczę,

wszędzie koniczynki na szczęście umieszczę.

Na początek Szczecin przemierzę,

na piaszczystej plaży poleżę.

Na chwileczkę zanurzę się w morzu

i na przystań wyskoczę w Niechorzu.

 

Potem jeszcze Szczebrzeszyn zaliczę,

wszystkie chrząszcze w trzcinie policzę.

Do Szczawnicy na masaż wyskoczę,

w czystej wodzie nóżki pomoczę.

I przez Rzeszów w Bieszczady wnet ruszę,

z jaszczurkami poszaleć też muszę.

 

Kończę podróż szaloną troszeczkę,

wkrótce ruszę na inną wycieczkę.

Koniczynki już wszędzie są chyba,

może Polska znów będzie szczęśliwa?

 

 

1 2 3 4 5 6 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim