Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

XVII pielgrzymka rodziny szkół im Jana Pawła II na Jasną Górę

10 października 2017

 

„Idźmy naprzód z nadzieją".

Hasło to towarzyszyło XVII  Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

4 października 2017 roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych wraz  z opiekunami ( p dyrektor R Dubas i ks.G Gładyszem) udali  się  do  Matki Bożej Królowej Polski w setną rocznicę objawień Fatimskich. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych odprawiona pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny księdza biskupa Henryka Tomasika. Zgromadzeni na Jasnej Górze uczniowie, nauczyciele i rodzice modlili się w intencji Ojca Świętego Franciszka, swoich rodzin oraz prosili o wstawiennictwo Maryjne w trudnym zadaniu wychowania młodego pokolenia odpowiedzialnych Polaków. Dziękujemy za sfinansowanie kosztów przejazdu Wójtowi Gminy Jawornik Polski - Panu Stanisławowi Petyni.

 

 

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - ŚDTM

02 października 2017

 

W piątek 29 września 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają !". Jest  to akcja edukacyjna, która odbywa się w ostatni piątek września, w czasie której uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Celem wydarzenia jest również propagowanie zabawnej formy nauczania - uczenia się matematyki. Przez tydzień trwały przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu, na lekcjach matematyki oraz na przerwach w trakcie zabaw : " Hasło dnia", oraz " Matematyczne spacery". Przygotowywali plakaty, rekwizyty, układali wiersze oraz ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. W dniu 29 września trwała akcja egzaminacyjna z tabliczki mnożenia w czasie przerw oraz na lekcjach matematyki. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne. Aby uzyskać certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz odznakę w postaci naklejki, należało w ciągu trzech mninut odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania. Egzamin niezdany można było powtórzyć po 1 godzinie. W tym dniu  Patrole Egzaminacyjne pod opieką koordynatora wyruszyły z akcją w teren zgodnie z hasłem. Odwiedzone miejsca to m.in. Urząd Gminy w Jaworniku Polskim, GOPS, Bank Spółdzielczy, Kwiaciarnia, sklep Słoneczko i inne. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. To dzięki tym osobom młodsi zrozumieli, że starsi tabliczkę mnożenia znają i że jest przydatna w życiu codziennym.

Akcja ŚDTM przebiegła w radosnej atmosferze, pełnej wrażeń, nowych przeżyć i satysfakcji. Uczniowie zaangażowali się w pzrzygotowania i realizację poszczególnych zadań na miarę swoich możliwości.

Gratulujemy Mistrzom, a przede wszystkim uczestnikom, egzaminatorom i asystentom dziekujemy!

Szkolny koordynator - J. Pawełek.

 

 A oto jedna z prac konkursowych.

 

Tabliczka Mnożenia

O tabliczce mnożenia, złego słowa nie powiecie,

bo jest to najbardziej, przydatna rzecz na świecie.

Bez niej ciężko by nam było,

I wszystko dłużej by się robiło.

Ułatwia nam życie tych działań sto,

przy najlepszych wynalazkach przydało się to.

Kiedy coś policzyć trzeba było,

żadnego problemu to nie sprawiło.

Są działania proste i trochę trudniejsze,

mimo to rozwiązanie to jest najłatwiejsze.

Kiedy mnożę przez zero, to prosta jest sprawa,

wynik zawsze zero  - ale to zabawa!

Za chwilę, pojawia się nam jedynka,

to ta liczba, jest jak pogodynka!

Z nią żaden uczeń, problemu nie ma,

bo wynik mnożenia, jest taki sam.

Trochę, dalej piątka się pojawia

i to na buzi uczniów, uśmiech sprawia.

I tak, cała tabliczka, problemu nie stanowi

i do bycia prezesem jesteśmy gotowi.

Więc, pamiętaj człowieku młody,

jeśli nie chcesz, żeby życie podkładało Ci kłody,

tabliczkę mnożenia, weź do ręki Twojej,

i dzięki temu, pomóż przyszłości swojej.

 

Karolina B.

 

 

Spotkanie z rodzicami

08 września 2017

 

W dniu 15 września 2017r. o godzinie 14:00 odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i klas gimnazjalnych.

 

Plan zebrania :

1)      Spotkanie ogólne na stołówce szkolnej

2)      Spotkanie z wychowawcami klas

3)      Wybór Rady Rodziców  

 

 

Fotograf

05 września 2017

 

W dniu 14 września (czwartek) będzie w szkole fotograf. Istnieje możliwość zrobienia fotografii do legitymacji szkolnej i zdjęć grupowych.

 

 

Nowy rok szkolny 2017/2018

01 września 2017

 

4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018. Harmonogram dnia:

7:40 - wyjście spod szkoły ze sztandarami

8.00 - Msza Św

9.15 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej. Następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

KLASA

WYCHOWAWCA

NR SALI

I

Irena zgłobica

111

II

Ewa Łamasz

113

IIIa

Małgorzata Kojder

109

IIIb

Maria Żak

016

IVa

Barbara Ziętek

211

IVb

Ewa Pelc

201

V

Bożena Bukowska

116

VI

Paulina Gwizdała

104

VII

Marta Piątek

208

 

 

 

IIG

Agata Warchoł-Suberlak

101

IIIG

Anna Mołoń

214

Odwozy

 

 

Wspaniałe wakacje 2017!

31 sierpnia 2017

 

Gmina Jawornik Polski i GOK był organizatorem półkolonii ,, Aktywne wakacje" w dniach 24.07 - 4.08. 2017 r. w naszej szkole. W półkolonii uczestniczyło 230 uczniów z terenu naszej gminy i  okolic w wieku od 6 do 16 lat. Nad bezpieczeństwem czuwało 2 kierowników i 13 opiekunów. W okresie trwania półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo rekreacyjnych i artystycznych korzystając z obiektów szkoły w Jaworniku Polskim i ZPP w Hadlach Szklarskich. Były też bardzo interesujące wycieczki połączone z korzystaniem  z obiektów wodnych.  Dzieci zwiedziły Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Narodowe w Warszawie, Zakopane, Zamek w Łańcucie, Ford   XII Werner i Arboretum w Bolestraszycach, bawiły się na placu wodnym i torze saneczkowym w Przemyślu, korzystały z term Bania w Białce Tatrzańskiej i basenu otwartego w Jaśle. W drugim tygodniu zajęcia w szkole uatrakcyjniły wolontariuszki z programu ,,Projektor - wolontariat studencki", które przeprowadziły z młodszymi dziećmi  zajęcia artystyczne,  tańce takie jak: Belgijka, Chocolate, Swing w uliczce, Makarena i festiwal kolorów. W ostatnim dniu z dziećmi  spotkał się Wójt gminy Pan Stanisław Petynia przekazując pamiątkowe dyplomy i paczki. W trakcie półkolonii dzieci bardzo ze sobą się zżyły, nawiązały się nowe przyjaźnie. Pókolonia była bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu w czasie wakacji i okazją do zwiedzania naszego kraju.

 

 

 

 

Nabór uzupełniający wniosków o przyznanie stypendium ze środków unijnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i liceów ogólnokształcących

25 sierpnia 2017

Podręczniki

18 sierpnia 2017

 

Przypominamy, że  w roku szkolnym 2017/2018 WSZYSCY uczniowie otrzymują darmowe podręczniki. 

 

 

1 2 3 4 5 6 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim