Zespół szkół w Jaworniku Polskim
Jawornik Polski - Zespół Szkół

Aktualności

Ferie z ekonomią

23 lutego 2018


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim bierze udział w projekcie
,,Ferie z ekonomią'

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią', realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania
i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. W roku szkolnym 2017/18 projekt adresowany jest do uczniów II i III klas gimnazjów.

I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w ramach dodatkowych zajęciach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W trakcie zajęć młodzież zdobywa wiedzę, m. in.
z zakresu przedsiębiorczości i finansów oraz poznaje podstawowe pojęcia, takie jak: popyt, podaż, konkurencja czy patriotyzm gospodarczy. Uczniowie mają także szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy.

Uczniowie będą kontynuowali swoją przygodę z ekonomią w II semestrze roku szkolnego w ramach II etapu projektu, gdy będą przygotowywali pracę projektową - model biznesowy własnej firmy. Autorzy 20 najlepszych prac w nagrodę będą mogli odwiedzić Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka i wziąć udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

,,Ferie z ekonomią' charakteryzuje ciekawa formuła - udział w grach i zabawach ekonomicznych, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy i banku, pozwala młodzieży zdobyć nową wiedzę w atrakcyjny sposób. Zajęcia będą prowadzone przez duet prowadzących - nauczyciel WOS-u oraz student kierunków ekonomicznych, którzy w grudniu 2017 roku wzięli udział w szkoleniu metodycznym, by zapoznać się z założeniami projektu oraz narzędziami i metodami pracy z uczniami.

***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 28 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

 

 

 

Ferie z ekonomią

12 lutego 2018

 

W dniach 05.02. - 09.02.2018r. odbywały się w naszej szkole zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu "Ferie z ekonomią". Uczniowie pracowali metodami aktywnymi. Zajęcia składały się z trzech modułów.

  • Moduł I Moja przedsiębiorczość
  • Moduł II Moje finanse
  • Moduł III Moja firma

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi, uczestniczyli w grach symulacyjnych "Rynek jabłek", "Fabryka książek", "Zabawki, czyli o tym, jak firmy osiągają zysk". W ramach zajęć odbyła się wycieczka do lokalnego banku PKO SA w Przeworsku oraz do lokalnego przedsiębiorcy Firma usługowo-handlowo-produkcyjna Flores w Jaworniku Polskim. W drugiej części projektu uczniowie opracują Model biznesowy przedsiębiorstwa, który zostanie zgłoszony do konkursu. Najbardziej aktywni uczestnicy projektu otrzymają nagrody w postaci gier rodzinnych. Bardzo dziękujemy dyrektorowi banku w Przeworsku Tomaszowi Kuziemka i Pani Jadwidze Pałys za miłe przyjęcie, a uczniom za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Ferie z ekonomią - harmonogram

                                                                                     Prowadzący

                                                                                    Stanisław Hop

                                                                                Krzysztof Synowski

 

 

Zabawa karnawałowa

25 stycznia 2018

 

Przed feriami 23 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Od godziny 9 do 13 bawili się najmłodsi. Natomiast od 16 do 20 salę gimnastyczną przejęli starsi uczniowie. W pięknie udekorowanej sali, przy radosnej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, policjantów, czarodziejek itd. Podziękowania należą się rodzicom, którzy zadbali o przygotwanie poczęstunku, samorządowi uczniowskiemu wraz z opiekunami za udekorowanie sali oraz wszystkim nauczycielom, którzy uczestniczyli w zabawie. 

Spotkanie z rodzicami

19 stycznia 2018

 

W dniu 25 stycznia 2018r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie śródokresowe z rodzicami.


Plan zebrania :

1)  Zebranie ogólne na stołówce szkolnej

2)  Spotkanie z wychowawcami w klasach

3)  Indywidualne kontakty z nauczycielami

 

 

Zabawa choinkowa

19 stycznia 2018

 

W dniu 23 stycznia 2018r. Rada Rodziców organizuje zabawę choinkową dla uczniów w następujących godzinach :

9:00 - 13:00       dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III SP

16:00 - 20:00     klasy IV-VII,  II - III Gim.

Uczniowie uczestniczący w zabawie w godzinach 16:00 - 20:00 mają obowiązek przedłożyć wychowawcy zgodę na udział w zabawie wraz z oświadczeniem o zapewnieniu bezpiecznego powrotu do domu.

 

 

„HEJ KOLĘDA NA ZIEMI, NA NIEBIE...”

04 stycznia 2018

 

Pod takim hasłem w dniu 21 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się wspólne przeżywanie czasu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla naszych uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Cała  uroczystość została uświetniona  koncertem piosenek i kolęd w języku angielskim. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia, kolęd i pastorałek. Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor Romana Dubas, która podziękowała uczniom za występ i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

 

 

 

 

 

 

Już Święta!

21 grudnia 2017

 

Nastrojowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz samych szczęśliwych chwil

w nadchodzącym Nowym Roku

życzy w imieniu całej

społeczności szkolnej

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II

w Jaworniku Polskim

      

 

Przerwa świąteczna

21 grudnia 2017

 

23.12.2017r. - 31.12.2017r.

2 stycznia wracamy już do szkoły Laughing

1 2 3 4 5 6 >

Wykonanie: d4u.pl
Copyright by www.zsjawornik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim